Termal Tesis Fırsatları – Kaplıca Hizmetleri

Kocaeli, merkezi bir termal turizm lokasyonu olduğu için her sene yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. İçmeler ve kaplıcalar bakımından zengin olan bölgede, Kartepe kaplıca otelleri ve ılıcalar da şifa dağıtan suları ile konuklarına sağlık turizminin imkanlarını sunmaktadır.

Kartepe kaplıca ve Kocaeli merkezinde yer alan termal tesisler, yılın 365 günü hizmet vererek sağlığına kavuşmak ve dinlenmek isteyenlere kaçırılmayacak fırsatlar sunmaktadır. Yemyeşil ormanları ve tertemiz havasıyla, adeta bir şifa merkezi olan Kocaeli’nde Kartepe kaplıca otelleri, özel havuzları ve doktorlarıyla kaliteli hizmetler vermektedir.

Kaplıca fırsatları ve otel kampanyaları ile birkaç hafta sürecek olan termal tatil yapmak mümkündür.

Kocaeli Kaplıca Otelleri ve Avantajları

Kartepe kaplıca otelleri sayısı tatmin edici olmadığı için tatilciler Kocaeli kaplıcaları ve termal otellerinden yararlanırlar. Gölcük ve Maşukiye gibi merkezi noktalarda bulunan Kocaeli kaplıcaları, sağlık turizminin merkezlerindendir. En çok tercih edilen Kocaeli kaplıcaları:

Ilıca

Gölcük Belediyesi tarafından açılan Ilıca kaplıcalarının sularında mineral tuz ve elementler fazladır. Kocaeli kaplıcaları arasında yer alan Ilıca’da topraktan 32 derece olarak çıkan su ısıtılarak 38 dereceye yükseltilir  ve çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılır. Bunlar:

  • Romatizma
  • Deri hastalıkları
  • Kadın hastalıkları
  • Solunum yolu rahatsızlıkları
  • Hemoroit
  • Mide sorunları

Ayrıca Ilıca’da kişilerin yararlanması için bay ve bayanlara ait ayrı bölümler bulunmaktadır. Türk hamamı, termal havuzlar, sauna, buhar odaları, tuz odası, buz banyosu, engelliler için özel alanlar, restoran ve kafe yer almaktadır.

 

Maşukiye

Kocaeli kaplıca otelleri için araştırma yaptığınızda karşınıza Maşukiye kaplıcaları da çıkacaktır. Maşukiye Kocaeli kaplıcaları iki kaynaktan çıkmaktadır. Saniyede 0,5 lt civarında çıkan suların sıcaklıkları 20 derecedir. Cilt ve mide hastalıklarının tedavilerinde kullanılır. Kükürtlü bir yapıdadır ve içinde az miktarda bromür ve iyodür iyonları vardır.

Soğuksu

Kocaeli kaplıcaları arasında yer alan Soğuksu, Bahçecik yöresindedir. Soğuksu Şifalı suları mide rahatsızlıklarına iyi gelir ve merkezi bir konumda yer alması nedeniyle ulaşımı kolaylıkla sağlanır.

Yeniköy Yazlık Ilıcası

Kartepe kaplıca açısından zengin olmasa da Gölcük şifalı suları ihtiyaçları yeterince karşılamaktadır. Yeniköy Yazlık Ilıcası, 10.000 m2’lik alan üzerinde inşa edilmiştir. Bay-bayan ayrı olmak üzere termal havuzlar, çocuk havuzları, Türk hamamları, saunalar, buhar odaları, tuz odası, masaj ve terapi odaları yer almaktadır.

Kocaeli kaplıcaları Yeniköy Ilıcası’nda ayrıca çamur havuzları da bulunmaktadır. Kartepe kaplıca otelleri bulamayanlar Yeniköy’deki ılıcadan yararlanabilirler.

Kocaeli Kaplıca Otelleri – Kaliteli Termal Tesisler

Kartepe kaplıca otelleri açısından kayak merkezinde herhangi bir alternatif sunmamaktadır. Ancak SPA ve sağlık merkezleri bulunan Kartepe otelleri vardır. Kocaeli termal oteller bu açıdan bakıldığında tatilcilerin alternatifi olabilir.

Yeraltı sularının yakınında bulunan Kartepe ve Kocaeli termal oteller arasında en beğenilenler:

 

Kartepe kayak merkezine yakın konumdaki kaplıca otelleri daha çok ilgi görüyor.  Özellikle kış mevsiminde Kocaeli kaplıcalarına gelenler kayak yapmayı da ihmal etmiyor.

Kartepe Kaplıca Fırsatları – Kaplıca Otel Fiyatları

Kartepe kaplıca otelleri de kayak merkezinin diğer tesisleri gibi yoğun talep görüyor. Termal turizme kış mevsiminde daha çok ilgi gösterildiği için oteller birkaç ay önce kampanyalarını hazırlamaya başlıyor. Kaplıca otel fiyatları; otelin sunduğu imkanlara, şifalı suyun özelliklerine, konaklama şekillerine, alınacak sağlık hizmetine göre değişiyor.

Kocaeli kaplıca otelleri sezona özel fırsatlar hazırlayarak İstanbul ve Ankara gibi yakın yerler başta olmak üzere Türkiye’nin her noktasından sağlığına kavuşmak isteyenleri ağırlıyor.

Siz de erken rezervasyon fırsatlarıyla Kocaeli termal otel tesislerinin hazırladığı kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Fırsatları kaçırmayın…

 

Kartepe hakkında detaylı bilgi için tıklayın »

Sen de Yorum Yaz

Kartepe'de konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Uludağ'da tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

Otel listesi yükleniyor, Lütfen bekleyiniz..
snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake