Günübirlik ve Hafta Sonu Tatil Yerleri – Kartepe’ye Yakın Bölge Otelleri

 

Kartepe’ye Yakın Popüler Tatil Merkezleri

Günübirlik tatil yerleri arasında en popülerlerden olan Kartepe Kayak Merkezi, kayak tutkunlarını ve hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenleri ağırlamaktadır. İstanbul ve Ankara gibi kentlere yakın olduğu için tercih edilen Kartepe hafta sonu tatil bölgeleri arasında da liderdir. Dağ ve deniz manzaralı odaları, eğlenceli atmosferi ve birbirinden güzel pistleri ile kış aylarında dolup taşmaktadır.

Kartepe’ye alternatif yakın tatil yerleri de Kartepe gibi kayak merkezi olarak bilinen Uludağ ve Kartalkaya’dır. Kartepe’ye uzak konumda olanlar diğer 2 alternatifi değerlendirmektedir.

Ayrıca günübirlik tatil bölgeleri Kartepe’ye gelmişken yakın bölgedeki tatil merkezlerini de görmek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsattır. Kayaktan pikniğe, fotoğraf turundan balıkçılığa, ATV safariden yamaç paraşütüne kadar çeşit çeşit aktivite olanağına sahip yakın tatil yerleri bulunmaktadır.

Özellikle İstanbul ve Ankara gibi çalışan nüfusun yoğun olduğu ve hafta sonu tatili için can atan şehirlerden gidilebilecek yakın tatil yerleri:

 

 • Heybeliada Otelleri
 • Büyükada Otelleri
 • Sapanca Otelleri
 • Ağva Otelleri
 • Şile Otelleri
 • Termal Oteller

 

Kartepe’ye yakın hafta sonu tatil bölgeleri ile siz de Cumartesi ve Pazar gününüzü kayağa ayırabilirsiniz. Ankara, İstanbul, Bursa, Yalova, İzmit ve Eskişehir gibi kentlerde oturuyorsanız Marmara ve Karadeniz’de bulunan bu tatil merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.

Kış Tatil Bölgeleri – Kartepe’ye Alternatif Kayak Merkezleri!

Kartepe kayak merkezi bulunduğunuz şehre uzaksa ve kayak yapmak istiyorsanız Uludağ ve Kartalkaya’dan yararlanabilirsiniz. İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında olan kayak merkezlerinde kayak, snowboard ve diğer kış sporlarını özgürce yapabilirsiniz.

istanbula yakın tatil yerleri

Uludağ ve Kartalkaya otelleri, özel pistleri, kapalı havuzları, kapalı havuz, açık büfe restoranları, SPA merkezleri, kayak hocaları, toplantı ve organizasyon imkanları ile sizleri bekliyor.

Hafta sonu tatil bölgeleri arasında Kartepe’ye yakın kayak merkezleri özellikle öğrenci gruplarını ve kayak ekiplerini ağırlıyor. Ünlü sanatçıların konserlerine ve winter fest organizasyonlarına ev sahipliği yapan kış tatil bölgeleri sömestr ve yeni yılda tıpkı Kartepe otelleri gibi dolup taşıyor.

Kayak bölgelerinin en çok tercih edilen merkezleri:

 • Kartepe Otelleri
 • Uludağ Otelleri
 • Kartalkaya Otelleri

Dileyen konuklar ise Erciyes ve Sarıkamış gibi kayak merkezlerini de ziyaret edebilirler. Ancak İstanbul’a yakın tatil yerleri olarak bu lokasyonları gösteremeyeceğiz. Dilerseniz hafta sonu kayak turları ile sadece yakın bölgedeki kayak merkezlerine gidebilirsiniz.

Popüler Tatil Bölgeleri – Yakın Tatil Yerleri

Kartepe’ye yakın günübirlik tatil yerleri ya da hafta sonu tatil bölgeleri arıyorsanız Maşukiye, Sapanca gibi doğal güzellikleriyle ünlü bölgeleri tercih edebilirsiniz. Maşukiye’nin meşhur alabalık tesislerinde akşam yemeği yiyebilir, Sapanca Gölü’nde fotoğraf çekebilirsiniz.

İstanbul ve Ankara gibi büyük kentlere de yakın olan Maşukiye’ye sabah erken saatlerde gelerek doğa turu yapabilir, ATV safarilere katılabilirsiniz. Dilerseniz Sapanca Gölü’nde kano yapabilir, göl kenarı restoranda gölden çıkarılan enfes balıkların tadına bakabilirsiniz. İstanbul’a yakın tatil yerleri sayesinde evinizden fazla uzaklaşmadan ve trafik derdiniz olmadan tatil yaparsınız.

 

Kartepe’ye Uzak Tatil Yerleri – Yaz Mevsimini Daha Çok Sevenlere Özel!

4 mevsimi ayrı atmosferde ve güzellikte yaşayan ülkemizde Kartepe gibi tatil bölgeleri kış turizminin merkezlerinden olurken popüler tatil yerleri ise yaz mevsiminde turist akınına uğruyor.

Güney illeri genellikle popüler tatil bölgeleri arasında yer alıyor. Ege ve Akdeniz’de yer alan popüler tatil bölgesi otelleri de lüks konaklama seçenekleri ve imkanları sunuyor. Deniz manzaralı odaları, açık ve kapalı havuzları, açık büfe restoranları, güzellik salonları, spor merkezleri, casinoları, konserleri, sürpriz aktiviteleri, özel plajları ile yaz tatilleri için mutlaka tercih edilmesi gereken yerler oluyor.

Hafta sonu tatil yerleri arasında tercih edilmeyen ancak yaz tatilleri için ideal olan uzak bölge otelleri:

 • Alaçatı Otelleri
 • Çeşme Otelleri
 • Kıbrıs Otelleri

Günübirlik ya da hafta sonu tatil bölgeleri arayışınızda sayfamızdaki seçeneklerden yararlanabilirsiniz. İstanbul’a yakın tatil yerleri ile uçakla ve otobüsle kolayca gideceğiniz tatiller yapabilirsiniz.

 

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake