Kartepe Ulaşım Alternatifleri

Kartepe’ye Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden olan Kartepe, Kocaeli şehir merkezine 25 km uzaklıkta bulunuyor. Kış mevsiminde dolup taşan otelleri, kayak pistleri ve doğal güzellikleri ile meşhur olan bölgeye farklı alternatifler kullanarak ulaşabilirsiniz.

Kartepe’ye nasıl gidilir? Hangi yol daha avantajlıdır?, eğer sayfalarımıza göz atarsanız bulunduğunuz kentten kayak merkezine en uygun nasıl geleceğinizi öğreneceksiniz. Öncelikle kent merkezine ardında Kartepe’ye yolculuk etmeniz gerekiyor. Kendi aracınızla geliyorsanız E-5, TEM, İstanbul – İzmit, Adapazarı –İzmit ve Anadolu Otobanı ile Afyon – Kütahya otoyollarını kullanabilirsiniz. İstanbul’dan yaklaşık 1 buçuk saatte Ankara’dan ise 3 saatte kayak merkezine varılıyor.

Kocaeli otobüs firmaları da bulunduğunuz şehirden düzenledikleri seferlerle sizi kente ulaştırırlar. Efe Tur, Metro, Kamil Koç, Ulusoy, İzmit Seyahat gibi pek çok firmanın düzenli seferleri bulunuyor. Otogardan servis, minibüs ve taksilerle yaklaşık 30 dakikada Kartepe’ye varırsınız.

Kartepe uçak seferleri henüz düzenlenmiyor. Bu nedenle bölgeye en yakın havaalanı Sabiha Gökçen ya da Ankara’da Esenboğa Havalimanlarıdır. THY ve diğer firmaların uçuşlarından yararlanabilirsiniz.

İstanbul ve Ankara’dan Kartepe’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Kartepe’ye nasıl gidilir derseniz E-5 ve TEM otoyollarını kullanarak gişelerden sonra TEM otoyolundan İzmit (batı) çıkışını geçtikten sonra İzmit (doğu) çıkışı ve altındaki Kartepe yazısını takip etmeniz gerekiyor. Ana yola çıktığınızda 100 metre ilerdeki tali yola sapmanız gerekiyor. Maşukiye merkezi ve Kartepe tabelasını göreceksiniz. Takip ettiğinizde kayak merkezine yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonunda varmış olacaksınız.

Ankara’dan Kartepe’ye nasıl gidilir diyorsanız Tem otoyolundan İzmit istikametinde ilerledikten sonra Sapanca gişelerine geleceksiniz. İzmit’ten sonra Maşukiye’ye varacaksınız. Yönlendirmeleri takip ederek Kartepe’ye ulaşacaksınız. 420 kilometrelik bir yolculuk yapacaksınız.

Eskişehir’den Kartepe’ye Nasıl Gidilir?

Eskişehir’den Kartepe’ye giderken yaklaşık 205 km’lik bir yolculuk yapacaksınız. Bilecik istikametinde giderek Sapanca ve Sakarya tabelalarını takip edebilirsiniz. Şehre girdiğinizde de kayak merkezi yönlendirmelerine uyarak pistlere ulaşabilirsiniz.

İzmir’den Kartepe’ye Nasıl Gidilir?

İzmir – Kartepe arası 7 saat sürdüğü için İzmir’den Kartepe’ye nasıl gidilir diye merak edenlerin kendi araçlarını kullanmasının avantajlı olacağını söyleyebiliriz. Kış mevsiminin ağır şartlarından korkanlar ise uçakla en yakın havalimanına gelerek de kayak merkezine çıkabilirler.

Hangisi En Ekonomik?

Her sene Türkiye’nin çeşitli illerinden kayak severleri ağırlayan kayak merkezine gelmek için özellikle otel rezervasyonu yaptırdığınızda sizi direkt kayak merkezine ulaştıran ya da uçak bileti alma imkanı tanıyan turizm acentalarından yararlanmalısınız. Gidiş dönüş konseptinde hizmet veren tur şirketlerinden de yararlanarak Kartepe’ye gelebilirsiniz.

Uçakla

Kocaeli uçak seferleri belirsiz bir tarihe kadar durduruldu. Ancak kente gelmek için farklı şehirlerde bulunan havalimanlarından yararlanabilirsiniz. Şehir merkezine 15 km uzaklıkta bulunan Cengiz Topel Havalimanı bölgenin iç hatlar terminali ancak 2012’de seferlerin durdurulması ile uzak illerden gelen tatilcileri zor durumda bıraksa da her zaman bir alternatif bulunabiliyor.

Dilerseniz Sabiha Gökçen Antalya, İzmir, Adana ve diğer illerimizden gelmeniz halinde Kartepe ulaşım seçeneğiniz olabilir. İstanbul Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen uçak seferlerinden yararlanarak önce İstanbul’a gelebilir, sonrasında 1 saatlik otobüs yolculuğu sonunda kayak merkezine varırsınız. Dilerseniz araç kiralayabilirsiniz.

Ankara ve İstanbul’dan aktarma yapmak isteyen yolcular ise Kartepe uçak seferleri ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki linklerden yararlanabilir.

Web: www.anadolujet.com

  • Bora Jet

Web: http://www.borajet.com.tr/

  • Onur Air

Web: http://www.onurair.com.tr/

  • Atlas Jet

Web: http://www.atlasjet.com/

Uçakla Seyahat Etmenin Rahatlığı

Kartepe büyük illere yakın olduğu için hemen hemen her kentten rahatlıkla gelinebilecek özelliğe sahip. Özellikle İstanbul ve Ankara’dan rahatlıkla Kocaeli’ye gelebilirsiniz. Kayak merkezlerine sizi götürecek araçlar bulacaksınız. Güney ve Doğu illerden gelenler kesinlikle uçuş seferlerinden yararlanmalılar.

Otobüsle

Kartepe’ye otobüs seferlerinden yararlanarak gelebilirsiniz. Kocaeli Otogarı ile Kartepe Kayak Merkezi arası 10 kilometre. Dolayısıyla taksi ya da minibüs seçenekleri ile ekonomik bir şekilde tatilinize başlayabilirsiniz.
Marmara, Ege, İç Anadolu ve Karadeniz yollarının kesişim noktalarına yakın konumda olan Kocaeli’ye otobüs firmaları her gün düzenli seferler yapıyorlar. İstanbul’dan yaklaşık 1 buçuk, Ankara’dan 3 buçuk, İzmir’den 7 saat süren yolculuk sonucu kente gelebilirsiniz.

Kartepe’ye giden otobüs şirketlerinden bazıları:

İzmit Seyahat
Tel: 0850 600 04 41
Web: www.izmitseyahat.com.tr

Ulusoy
Tel: 444 1 888
Web: www.ulusoy.com.tr

Varan
Tel: 444 8 999
Web: www.varan.com.tr

Pamukkale
Tel: 0850 333 3535
Web: www.pamukkale.com.tr

Kamil Koç
Tel: 444 0 562
Web: www.kamilkoc.com.tr

Metro
Tel: 444 34 55
Web: www.metroturizm.com.tr

Efe Tur
Tel: 0 850 600 00 10
Web: www.efetur.com.tr

En Ekonomik Yol

Otel fırsatı satın alıyorsanız firmaların tedarik ettikleri araçlarla bölgeye ulaşabilirsiniz. Günübirlik ya da konaklamalı turlarla da Kartepe’ye ulaşabilirsiniz. Hem otobüs bileti almak zorunda kalmazsınız hem de direkt kayak merkezine ulaşırsınız.

Kendi Aracınızla

Daha rahat yolculuk yapmak istiyorsanız Kocaeli’ye kendi aracınızla da gelebilirsiniz. Kent merkezine yakın olan kayak tesislerine gitmeden önce Maşukiye ve Sapanca gibi çevre ilçelere uğrayarak doğal güzellikleri görebilirsiniz. Karayollarının gelişmiş ağı sayesinde birkaç saatte yakın illerden Kartepe’ye varacaksınız.

E-5, TEM, İstanbul – İzmit, Adapazarı –İzmit ve Anadolu Otobanını takip ederek yolculuk yapabilirsiniz. İstanbul, Yalova, Bursa, Ankara, Eskişehir, Düzce kayak merkezine kısa sürede ulaşacağınız çevre iller.

İstanbul ve Ankara’dan

İstanbul’dan kendi aracınızla Kartepe’ye geliyorsanız otoyoldan yaklaşık 1 – 1,5 saatte Kartepe’ye gelebilirsiniz. Anadolu ve Avrupa Yakasından çıkışınıza ve trafik durumuna göre varış süreniz değişebilir. Anadolu Yakası’nda Çamlıca gişelerine girdikten sonra İzmit Doğu çıkışındaki tabelaları takip etmeniz gerekiyor.
Ankara’dan gelecek misafirler ise TEM Otoyolu’ndan ilerleyerek İzmit Batı çıkışından sapacaklar. 3 saatlik bir zaman sonunda kente ulaşacaklar.

Diğer illere uzaklığı ve ulaşım zamanları:

• Kocaeli Kartepe a yaklaşık 25 km, 30 dakika
• Sakarya Kartepe arası yaklaşık 58 km, 1 saat
• İstanbul Kartepe arası yaklaşık 132 km, 2 saat 15 dakika
• Ankara Kartepe arası yaklaşık 354 km, 4 saat
• İzmir Kartepe arası yaklaşık 470 km, 6 saat 30 dakika
• Bursa Kartepe arası yaklaşık 147 km, 2 saat 15 dakika

Kartepe Kayak Turlarından Yararlanın!

Kartepe’ye uzak illerden gelecekseniz bütçenizi zorlayacak bir yol masrafına girmenizi istemeyiz. Ayrıca kış mevsiminin zor koşullarında kayak merkezine aracınızla gelmek tehlikeli olabilir. Bu nedenle düzenlenen kayak turlarından yararlanarak hafta sonu ya da 4 – 7 gün konaklamalı organizasyonlardan yararlanabilirsiniz. Bu sizi büyük bir masraftan kurtarır.

Ulaşımın yanında;

• Rehberlik
• Konaklama
• Yeme – içme
• Pist kullanımları gibi konularda kolaylık sağlanır.

Kartepe’ye Nasıl Giderim? – Yol Tarifi

Yol Tarifi Al

Yol Tarifi Al

Sen de Yorum Yaz

Kartepe'de konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Uludağ'da tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

Otel listesi yükleniyor, Lütfen bekleyiniz..
snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake