Kayak Merkezinde Unutulmaz Kış Tatili!

Kış tatil yerleri arasında Kartepe, hem merkezi hem de ekonomik olması nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin gözdesidir. Kartepe tatili yapmak isteyenler aylar öncesinden otellerdeki yerini ayırtır. Lüks otelleri ve kayak pistleri ile konuklarını karşılayan Kartepe, unutulmaz tatillerin adresidir.

Kartepe tatili, şehrin kalabalığından uzaklaşmak isteyenlerin soluk alacağı bir kaçamak olmaktadır. Günübirlik ve hafta sonu turları için de ideal lokasyonlardan olan Kartepe, İstanbul, Ankara ve Eskişehir gibi büyük kentlere yakın olması nedeniyle kar yağar yağmaz dolmaya başlar. Kartepe’de tatil yapmak isteyenlerin ise oteller dolmadan rezervasyon yaptırması gerekir.

Kartepe’de neden tatil yapmalıyım diyenler için kayak merkezinin ilgi çekici sebepleri ise şunlardır:

 • Her düzeye göre kayak pisti
 • Kayak okulları ve profesyonel kayak eğitmenleri
 • Dağ ve pist manzaralı odalar
 • Lüks otel imkanları
 • Kapalı havuz, masaj, SPA, spor hizmetleri
 • Toplantı ve organizasyon imkanları
 • Fotoğraf gezileri
 • Şehrin kalabalığından ve stresinden uzak bir atmosfer
 • Yılbaşı ve sömestr tatil fırsatları
 • Doğa ve kültür gezileri
 • Heyecanlı kış sporları
 • Winterfest ve ünlü sanatçıların konserleri
 • Mangal ve barbekü partileri

 

Kartepe kayak tatili kış sporlarına doymak ve bembeyaz pistlerde heyecanı yaşamak için kaçırılmaması gereken bir fırsattır. 2000 metreye ulaşan Uzun pistler, teleski ve telesiyejler, after ski partileri, muhteşem bir doğa Kartepe’de sizi bekliyor. Kartepe tatili süresince kendinizi farklı bir dünyada hissedeceksiniz.

Kartepe Tatili Neler Vaat Ediyor? Kayakçıları Ne Bekliyor?

Kartepe’de tatil yapacakları bembeyaz pistler dışında birbirinden eğlenceli aktiviteler de bekliyor. Kartepe tatili için rezervasyonunu yaptıranları kayak derslerinin yanında kapalı havuz etkinlikleri, spor aktiviteleri, yarışmalar, after ski organizasyonları ve winterfest bekliyor.

Kış tatil yerleri arasında yer alan Kartepe’de köy kahvaltıları ile güne başlarken pistlerde geçirdiğiniz saatler sonrasında açık büfe lezzetleri tadacak, kent merkezine rahatlıkla gidebilecek, tarihi ve doğal güzelliklerin fotoğraflarını çekeceksiniz.

Kartepe tatili sayesinde;

 • Aygır deresi
 • Kuzu yaylası
 • Thököly İmre anıtı
 • Hikmetiye camii
 • Soğuksu gibi doğal ve tarihi mirasları görme şansına erişeceksiniz.

Kartepe’ye günübirlik değil de uzun tatiller için geldiyseniz İzmit, Maşukiye ve Derbent gibi yakın yerleri de ziyaret edebileceksiniz. Maşukiye’de alabalık yiyecek, safari turlarına katılacaksınız.

Kartepe Tatili Süresince Yapılacak Aktiviteler

Kartepe kayak tatili sırasında snowboard ve kayak yapmayı öğrenirken vaktinizin çoğunu pistlerde geçireceksiniz. Kayak yapmaktan vakit bulduğunuzda da Kartepe’yi keşfe çıkabilirsiniz. Tabiat parkları, yürüyüş yolları, yamaç paraşütü alanları ile Kartepe tatili sandığınızdan farklı geçecek.

 

Kartepe’de tatil yaparken zaman geçirmenizi ve bölgeyi tanımanızı sağlayacak aktiviteler:

Kış Sporları

Kartepe tatili sırasında snowboard, Alp disiplini, biatlon, kayaklı koşu, skiboarding, skibob ve kayakla atlama gibi farklı kış sporlarını öğrenebilirsiniz. Ekipmanlarınızı otelinizden kiralayabilir, profesyonel kayak eğitmenlerinden ders alabilirsiniz.

Fotoğraf Turları

Kartepe kayak tatili sırasında pistlerin zirvelerine çıkarak deniz manzaralarının fotoğraflarını çekebilirsiniz. Yaz mevsiminde Kartepe’ye gelirseniz yemyeşil ormanları ve yamaçları görüntüleyebilirsiniz. Her mevsim farklı güzellikteki Kartepe’nin kartpostallara yarışır manzaralarını ölümsüzleştirirsiniz.

Golf

“Kartepe Golf Academy” bünyesindeki 205 metre uzunluğunda, 22.000 metrekare Driving Range bulunuyor. Dilerseniz bu akademide golf eğitimi alarak Kartepe tatilinize farklı bir boyut kazandırabilirsiniz.

Paintball

Başta Sisli Vadi olmak üzere, Kartepe Kayak Evi’nin etkinlikleri dahilinde, Acısu Meşelik Ormanı ve Maşukiye’deki sahalarda Paintball oynamak mümkündür. Ailecek ve arkadaş grubunuzla paintball yaparak kaliteli zamanlar geçirirsiniz.

Yamaç Paraşütü

Kayak dışında henüz keşfedilmemiş olan Kartepe aktivitelerinden biri de yamaç paraşütüdür. Dilerseniz 1200 metre Kartepe – Eğreltidüzü yaylası ve 1150 metre Başiskele-Yuvacık Saklı vadi alanlarında yamaç paraşütü de yapabilirsiniz.

Mevsime göre çeşitli spor ve aktivite olanakları sunacak olan Kartepe tatili sırasında kuş gözlemciliği, avcılık, kürek ve olta balıkçılığı da yapabilirsiniz. Kartepe sizi çok şaşırtacak!

Kartepe Etkinlikleri – Festivaller ve After Ski Partiler

Kartepe tatili sırasında festivallere, winterfest etkinliklerine ve after ski partilerine denk geleceksiniz. Kocaeli ve Kartepe’ye yakın bölgelerde düzenlenen festivaller ve şenlikler ile bölgeyi yakından tanıyacaksınız. Kartepe festival seçenekleriniz:

 • Offroad Yarışları – Kartepe – Kasım
 • Ayva Festivali – Eşme – Ekim
 • Kartepe Altın Armut Festivali – Maşukiye – Ağustos
 • Motokros Yarışları – Ağustos
 • Eğreltidüzü Yayla Şenlikleri – Temmuz
 • Hergeleci İbrahim Kültür Sanat ve Spor Şenliği – Sarımeşe – Temmuz
 • At Yarışları – Kartepe İdman Merkezi – Temmuz

Kartepe festival dışında kayak gruplarının ve öğrencilerin winterfest etkinliklerine de ev sahipliği yapar. Kartepe winterfest, ünlü sanatçıları ve DJ’leri ağırlar. Karlar üzerine kurulan sahnelerde doyasıya eğlenmek mümkündür!

Kartepe Kayak Tatili Fırsatları – Öğrencilere Özel Turlar!

Kartepe kayak tatili fırsatlarından yararlanarak yoğun kış sezonunda indirimli oda fiyatlarıyla karşılaşabilirsiniz. Kartepe’de tatil yapmak için fırsatları da beklemeye gerek olmadan ekonomik otellerden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca öğrenci gruplarının düzenlediği turlara ve winterfest etkinliklerine katılabilirsiniz. İstanbul ile Ankara’nın ortasında ulaşımı kolay tatil merkezlerinden olan Kartepe’de kış sezonunda otellerde yer bulmak zor olduğu için erken rezervasyon imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Kış mevsiminin en güzel tatil rotası Kartepe sizleri bekliyor…

 

Kartepe hakkında detaylı bilgi için tıklayın »

Sen de Yorum Yaz

Kartepe'de konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Uludağ'da tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

Otel listesi yükleniyor, Lütfen bekleyiniz..
snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake