En Çok Tavsiye Edilen Kahvaltı Yerleri

Kartepe kahvaltı mekanları sadece kayak yapmak için bölgeye gelenlerin değil İstanbul ve Ankara gibi yakın şehirlerdeki günübirlikçilerin de gözdesi. Ünü Türkiye’ye yayılmış olan Kartepe kahvaltı yerleri, hafta sonları buraya sadece kahvaltı yapıp dönmek için gelen yüzlerce insanı ağırlıyor.

Kartepe’de kahvaltı mekanlarının yanı sıra oteller de kayak öncesinde kendini zorlu pistlere hazırlamak isteyenler için kahvaltı sofraları hazırlıyor. Hemen hepsi oda kahvaltı konseptiyle hizmet veren Kartepe otellerinde organik lezzetler ve sıcacık çaylar servis ediliyor. Kayak merkezinin soğuğuna karşın içimiz ısınmış oluyor.

Yolunuz Kartepe’ye düşerse kayak merkezi yolu üzerindeki Kartepe kahvaltı mekanları ve otel restoranları sayesinde enfes lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Lapa lapa yağan kar manzarası eşliğinde karnınızı doyurduktan sonra eğlenceli Kartepe turunuzun startını verebilirsiniz.

Kartepe Serpme Köy Kahvaltısı – Bir Tek Kuş Sütü Eksik!

Kartepe kayak merkezi yolu üzerinde ya da Maşukiye’de hizmet veren kahvaltı mekanları sayesinde organik köy lezzetlerini sofranızda bulacaksınız. Yemyeşil ağaçlar içerisinde ve kuş sesleri eşliğinde kahvaltı yaparken keyifli sohbetler edeceksiniz. Ayrıca Kartepe otelleri konaklama imkanları dahilinde yöresel kahvaltılıkların tadına bakma imkanınız olacak. Tam bir serpme köy kahvaltısı yapacağınız Kartepe’de iştah açan günler geçireceksiniz.

Kartepe serpme köy kahvaltısı içerisinde:

 • Beyaz peynir
 • Köy peyniri
 • Bal, tereyağ
 • Ev acıkası
 • Söğüş
 • Köy kaymağı
 • Kızarmış köy biberi
 • Zeytin çeşitleri
 • Pekmez – tahin
 • Kızarmış ekmekler, poğaça ve börekler
 • Pişi ve gözlemeler
 • Kiremitte sucuk
 • Eritme köy peyniri
 • Kavurma
 • Kaşarlı mantar
 • Mıhlama
 • Menemen
 • Patates tava

 

ve birbirinden lezzetli ev yapımı reçeller bulunmaktadır. Kartepe’de kahvaltı yapmak ayrı bir kültürdür. Kartepe kahvaltı mekanları doğal atmosferlerini kaliteli hizmetleriyle avantaja çevirmişlerdir.

En Çok Tavsiye Edilen Kartepe Kahvaltı Mekanları

Kartepe kahvaltı sofraları ile kayak ve doğa turları öncesinde misafirlerinin enerji depolamalarını sağlamaktadır. Kartepe’de kahvaltı yapmak isteyenler, yol üzeri mekanlarda ya da otellerde kahvaltılarını yapabilirler.

Kocaeli’nde, Maşukiye ve Sapanca’da da kahvaltı alternatifleri bulunmaktadır. Yaz aylarında Kartepe’ye gelecek olanların kesinlikle Maşukiye’de dere kenarı kahvaltı mekanlarına uğramaları gerekir.

Otelde Kahvaltı Fırsatları

Kartepe otelleri kahvaltı fırsatları ile otel konforunda, enfes sofralar kurmaktadır. Kartepe’deki oteller oda kahvaltı konaklama hizmeti verdikleri için misafirlerine lezzetli kahvaltı sofraları hazırlamaktadırlar. Öğle ve akşam yemeğinde ise tatilciler kayak merkezi restoranlarından yararlanırlar.

Kartepe kahvaltı otelleri arasında en çok tercih edilen işletmeler:

 

 

 

 

Kartepe’de Kahvaltı Fırsatları

Kartepe otellerinin yerine yol üzerindeki ya da kent merkezindeki mekanlarda kahvaltı yapmak isterseniz yine düşük ücretlerle karnınızı doyurabilirsiniz. Kartepe kahvaltı yerleri bütçenizi zorlamayacaktır. En çok tercih edilen Kartepe kahvaltı mekanları:

Saklı Bahçe Restaurant

Adres: Alabalık Vadisi Maşukiye Kartepe

Tel: 0262 354 2190

Web: http://www.saklibahcerestaurant.com/

 

Kartepe Manzara Restaurant

Adres: Kartepe Green Park yolu 7. Km, Kartepe

Tel: 0539 678 41 61

Web: http://www.kartepemanzara.com/

 

Yazıcı Köy Evi

Adres: Çınarlı Mah. Kartepe Cad. Ardıç Sok. No: 6

Tel: 0262 354 31 76

Web: http://www.masukiyekoyevi.com/

 

Vadi Restaurant

Adres: Çınarlı, Alabalık Sk. No:22, 41295 Kartepe

Tel: 0262 354 22 02

 

Yayla Alabalık

Adres: Soğuksu Mah. Çiftlik Cad. No:27 Maşukiye Kartepe

Tel: 0262 354 26 58 – 21 03

Web:http://www.yaylaalabalikmasukiye.com/

Kartepe Kahvaltı Fiyatları – Kaçırılmayacak Fırsatlar!

Kartepe kahvaltı fiyatları, otellerde konaklama ücretlerine dahildir. Maşukiye ve Kartepe yolu üzerindeki kahvaltı mekanlarında ise kahvaltı ücretleri gayet makuldür. Kartepe kahvaltı fiyatları ortalama kişi başı 35 – 50 TL arasında değişmektedir.

Alakart ya da açık büfe kahvaltı sunan Kartepe otelleri, pistlere yakın oldukları için daha avantajlı olabilir. Yılın belirli dönemleri Kartepe kahvaltı fırsatları sunan Kartepe mekanlarından da yararlanılabilir. Fırsat siteleri sayesinde ekonomik kahvaltılar satın alınabilir…

 

Kartepe hakkında detaylı bilgi için tıklayın »

Sen de Yorum Yaz

Kartepe'de konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Uludağ'da tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

Otel listesi yükleniyor, Lütfen bekleyiniz..
snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake