Kartepe İslami Oteller – Tatil Fırsatları

Son yıllarda Türkiye’nin gözlerden uzak tatil yerleri, Arap turistlerin ve Türkiye’deki muhafazakar kesimin gözdesi olmaya başladı. Kartepe İslami otel seçenekleri de tatilcilerin ilgisini çekmeye başladı. Muhafazakar tatilcilerin rahatça tatil yapabilecekleri, alkolsüz ve İslami usullere göre hazırlanmış kayak merkezi otelleri tercih edildi. Peki Kartepe muhafazakar otel kapsamında hangi tesisler bulunuyor? Kartepe’de İslami tatil yerleri var mı? Bakalım…

Kartepe İslami otel açısından onlarca seçenek sunmuyor maalesef. Kayak merkezinde hizmet veren 6 -7 otel içerisinde yalnızca 1 otel muhafazakar otel şeklinde hizmet veriyor. Kartepe’nin ziyaretçi profili İslami tatil için uygun olmadığı için bölgedeki işletmeler herkese hitap edecek konaklama hizmetleri sunuyor.

Alkolsüz oteller ve tesettür otel arayanlar için de Kartepe uygun olmazken muhafazakar tatil yerleri tercih etmek isteyenler Kocaeli kent merkezindeki tesislerden ya da termal otellerden yararlanabilirler.

Kartepe Muhafazakar Otel – Hangisi Öneriliyor?

İslami tatil imkanları kısıtlı olan Kartepe’de kayak merkezi dışında yakın bölgelerde muhafazakar otel bulabilirsiniz. Orman içlerinde yer alan Kartepe dağ evleri ve Maşukiye bungalovlarında gözlerden uzak günler geçirebilirsiniz.

Kocaeli muhafazakar tatil yerleri ve tesettür otel imkanlarıyla konuklarının ihtiyaçlarını karşılamaya çalışsa da İslami tatil için kaplıca ve termal otelleri önerebiliriz. Kaplıca konseptli İslami tatil otelleri; havuzları, restoranları, spor merkezileri ile kaliteli hizmet vermektedir. Tüketilen yiyecek ve içecekler tamamen helal olup İslami şartlara uygun şekilde temin edilir. Yine İslami oteller içerisinde düzenlenen sosyal aktiviteler de dini kurallara uyularak yapılır.

Kartepe muhafazakar otel hizmetleri sunulurken de sosyal alanlar bay ve bayanların rahat kullanabileceği şekilde ayrılmıştır. Havuzlar, oyun alanları, restoranlar tesettür otel bakış açısıyla ayrı kullanımlı olarak düşünülmüştür.

Kartepe islami tatil için 1 otelle hizmet vermektedir. Bünyesinde alkol barındırmayan ve otel alanlarını bay-bayan olarak düzenleyen kayak merkezi oteli:

 
Dileyen konuklar Yazıcılar Otel’de rezervasyon yaptırarak islami tatil yapabilirler. Otele gitmeden önce hizmetlerini ve tesis kurallarını öğrenebilirler.

İslami Otel Kuralları Neler? – Tatil Yerlerinde Nelere Dikkat Ediliyor?

Kartepe’de islami otel olarak yalnızca 1 tesis bulunsa da kent merkezi ve termal tesisler hem kayak hem de inançlarına uygun tatil yapmak isteyenler için yeterli olmaktadır.

İslami oteller arasında en çok tercih edilenlerden olan Yazıcılar Otel, havuzları, restoranları, Türk hamamı, Fitness Center, masaj bölümleriyle konforlu tatil hizmetleri sunmaktadır.

Kartepe’de tesettür otel ve muhafazakar tatil yerleri belirli kurallar dahilinde hizmet vermektedir. Bunlar:

  • Bayan misafirler ve bay misafirler ayrı ayrı havuz kullanımı yapmaktadır.
  • İslami oteller çerçevesinde bayan misafirler için havuzlar tamamen kapalı alan içerisindedir.
  • Muhafazakar tatil yerleri için havuzlarda bone kullanımı mecburidir.
  • İslami tatil açısından evli olmayan çiftler otele kabul edilmemektedir.
  • İslami tatil otelleri içinde alkol bulunmamaktadır.
  • İslami tatil çerçevesinde otelde eğlence etkinlikleri usullere uygun olarak yapılmaktadır.

Kartepe muhafazakar otel imkanlarından yararlanarak dini kurallar çerçevesinde istediğiniz şekilde tatil yapabilirsiniz.

Kartepe Muhafazakar Otel Fiyatları

Kartepe İslami oteller, kayak merkezinde çok olmasa da İzmit ve çevresinde birkaç tane daha alternatif sağlayabilir. Kartepe muhafazakar otel fiyatları; sunulan imkanlara, otelde kalma süresine, kalacak kişi sayısına, talep edilen hizmetlere, sağlık uygulamalarının yapılıp yapılmamasına ve özel organizasyon isteklerine göre değişmektedir.

İslami otel fiyatları Kartepe’de kayak sezonunun başlamasıyla birlikte artmaktadır. Kış aylarında artan otel fiyatlarından etkilenmemek için erken rezervasyon yaptırmak gerekir. Yaz mevsiminde kapalı olan Kartepe otelleri yerine şehir merkezinde yer alan islami oteller tercih edilebilir.

 

Kartepe hakkında detaylı bilgi için tıklayın »

Sen de Yorum Yaz

Kartepe'de konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Uludağ'da tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

Otel listesi yükleniyor, Lütfen bekleyiniz..
snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake