Kartepe Butik Otel Rehberi – Nerede Kalmalısınız?

Özellikle lüks dağ tesisleri ile bilinen Kartepe kayak merkezinde birkaç kaliteli işletme ve butik oteller bulunmaktadır. Yaklaşık 1000 kişilik yatak kapasitesine sahip olan Kartepe otelleri her geçen yıl artan taleplere göre kendini geliştirmektedir. Kartepe butik otel arayan tatilciler, birkaç alternatifle karşılaşarak kalacakları yeri belirlemektedir. Mütevazi konaklama imkanları veren Kartepe butik oteller, lüks tesisleri aratmamaktadır.

Kartepe butik oteller yerine kayak merkezinin lüks konaklama birimlerinde kalmak isteyenler yine tercihlerini kayak otellerinden yana kullanabilirler ancak hizmetler hemen hemen aynı olduğu için Kartepe butik otel tatilleri yanlış bir tercih olmaz elbette.

Kayak merkezinin dışında Maşukiye ve İzmit’te de butik otel bulunmaktadır. Maşukiye butik oteller, özellikle yaz aylarında yemyeşil ağaçlar içerisinde tatil yapmak isteyenler için idealdir.

Kartepe Butik Oteller ve Sunulan İmkanlar

Kartepe butik oteller, Kartepe kayak merkezine yaklaşık 30 dakikalık uzaklıktadır ve kolaylıkla ulaşılabilir noktalardadır. Kayak merkezinin kalabalığından uzak ve sakin bir tatil yapmak isteyenler Kartepe butik otel alternatiflerini değerlendirebilirler. Genellikle ormanlık alanda bulunan Kartepe butik otellerinden kayak pistlerine rahatlıkla gidilebilir.

Kartepe’de butik otel arayanlar ancak nerede kalacaklarını bilemeyenler için tatilcilerin önerileri üzerine ortaya 3 otel ismi çıkmaktadır. Kartepe butik oteller arasında en çok beğenilenler şunlardır:

   
Kocaeli ve Kartepe’de bulunan butik oteller, 10 – 30 oda arasındaki konaklama birimleri, yöresel kahvaltıları ve aktivite olanaklarıyla tercih edilmektedir. Kartepe butik oteller konuklarına:

 • Merkezi ısıtma sistemi
 • Restoran
 • Hamam
 • 24 saat sıcak su
 • TV
 • Minibar
 • Oda temizliği
 • Çamaşırhane
 • Kablosuz internet
 • Uydu yayını
 • Barbekü imkanları
 • Ütü hizmetleri de sunmaktadır.

 

Kartepe butik otel işletmeleri, sorunsuzca geçmesini sağlarken huzurlu atmosferlerinin yanında kayak merkezinin hareketliliğini de aratmamaktadır.

Kartepe Butik Otel Fiyatları – Her Bütçeye Uygun Konaklama

Kartepe butik otel fiyatları, otellerin sahip oldukları imkanlara göre değişmektedir. Kartepe butik oteller 2 yıldızları bulunan mütevazi işletmeler olduğu için yüksek oda ücretleri talep etmemektedir.

Kartepe butik otel fiyatları 50 TL’den başlayarak 150 TL’ye kadar çıkabilir. Ancak genellikle oda kahvaltı hizmeti sundukları için 100 TL’yi geçmemektedir. Kocaeli butik otel fiyatları ise daha düşüktür. Kayak merkezinden uzaklaşıldıkça fiyatların düştüğü görülür.

Kocaeli butik oteller, sahip oldukları imkanlara, sundukları hizmetlere, kayak merkezine, doğal ve tarihi miraslara yakınlıklarına, oda seçeneklerine ve istenen ekstra hizmetlere göre otel fiyatlarını belirlemektedirler.

Kartepe butik oteller için rezervasyon yaptırmak isteyenler kayak sezonu öncesindeki 1 – 2 aylık süreci değerlendirebilirler. Erken rezervasyon fırsatlarıyla oda fiyatlarını düşürebilirler.

Kocaeli Butik Oteller – Kayak Merkezine Alternatif Tatil Seçenekleri

Kartepe’de aradığı butik oteli bulamayanlar Kocaeli’ndeki butik otellerden rahatlıkla yararlanabilirler. TEM ve E5 gibi büyük otoyollara kolaylıkla ulaşmayı sağlayan Kocaeli butik oteller sayesinde hem şehir hem de kayak merkezine yakın yapmak mümkündür.

Kayak tatilleriniz ve sömestr dönemleri için Kartepe butik otel seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Kısa kaçamaklar içinse Kocaeli butik otelleri tercih edebilirsiniz. Ancak yine de tavsiyemiz pistlere yakın ya da dağ manzaralı otellerde kalmanız. Kartepe’nin tadı kayak merkezinde çıkar!

 

Kartepe hakkında detaylı bilgi için tıklayın »

Sen de Yorum Yaz

Kartepe'de konaklamış veya konaklama yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Uludağ'da tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Otellerde konaklamış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

Otel listesi yükleniyor, Lütfen bekleyiniz..
snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake